Сольові баки для пом'якшувачів – всі обсяги купити | Aquarum

Сольові баки для пом'якшувачів

Бак для регенерувального розчину (на 35, 75, 100, 150, 200, 300, 500, 800 літрів) входить до складу установок очищення і фільтрації води, будучи їхньою частиною, тобто тих фільтрів, яким для відновлення властивостей фільтрування потрібна сіль або інша хімічна речовина.

Розчин з такою речовиною - регенерантом готується і зберігається (до чергової регенерації) в спеціальній ємності,
яку для простоти і називають "баком".

Ємність може бути різної форми (наприклад, бочкоподібної, як показано на малюнку зліва, або квадратного перерізу), розміру та ємності, залежно від типу регенеранта (хімічної речовини, що використовується для регенерації) і продуктивності фільтра, з яким її використовуватимуть.

Отже, бак являє собою якусь ємність [1] (зазвичай пластикову) з кришкою [2]. У баку може встановлюватися спеціальна сітка [3], на яку буде насипатися регенерант [7]. Строго кажучи, без цієї сітки можна обійтися й існує безліч моделей баків, де сітка не використовується.

Найважливішим вузлом є шахта [4] - пластикова труба, усередині якої змонтовано засмоктувальну систему, до складу якої входять поплавковий запірний клапан [5] і кульковий відсічний клапан [6] (air-check valve). Через штуцер [9] засмоктувальна система з'єднується з блоком керування фільтра.

Переливний штуцер [10] встановлений на випадок відмови всіх систем регулювання кількості води в баку і має бути, в ідеалі, з'єднаний із дренажною лінією.

Чому воду необхідно очищати?
01
Неочищена вода небезпечна для здоров'я

У неочищеній водопровідній воді містяться в різних кількостях механічні домішки, метали, бактерії, пестициди, хімікати, які накопичуються в організмі та здатні спричиняти різні захворювання.

02
Усунення неприємних смаку та запаху

Очищення води допомагає позбутися неприємних присмаків і запаху, які з'являються внаслідок зростання концентрації неорганічних і органічних речовин у складі такої води.

03
Збільшення терміну служби побутових приладів

Жорстка вода призводить до накопичення накипу на нагрівальних поверхнях електроприладів, отже, знижується їхня теплопровідність. Це прискорює вихід техніки з ладу та збільшує витрати на електроенергію.

04
Чиста вода забезпечує здорове життя

Відомо, що споживання чистої води вкрай важливе для підтримання здоров'я. Тому очищена вода просто необхідна людині, щоб уберегтися від безлічі хвороб, продовжити активне життя без лікарів і таблеток.

чому нам довіряють
Власне
виробництво
Власні відділ проєктування, виробництво, сервісна служба і склади в Одесі та Києві.
Готові та індивідуальні
рішення
Готові та індивідуальні рішення для різних цілей використання і типів приміщень.
Великий
досвід роботи
Досвід роботи, що дає змогу підбирати найефективніші рішення для кожного клієнта.
Швидка поставка
і монтаж
Швидкі постачання та монтаж будь-якого водопідготовчого обладнання, зокрема індивідуальних рішень.

Система працює таким чином:

1) Початок роботи

У бак із фільтра подається певна кількість води [8] (у деяких моделях першу заливку води доводиться здійснювати вручну). Після цього в бак насипають хімічний регенерант [7], наприклад таблетовану кухонну сіль для іонообмінних пом'якшувачів або перманганат калію ("марганцівка") для окислювальних фільтрів-знезалізнювачів. Кількість води регулюється або налаштуванням поплавцевого клапана [5], або автоматичним блоком управління фільтра (у цьому разі поплавцевий клапан слугує додатковим захистом від переливу) і залежить від типу фільтра та його розміру (продуктивності), але завжди на кілька сантиметрів вища за рівень сітки [3], (якщо вона є).

Дуже важливо, щоб бак для регенерувального розчину заповнювався певною кількістю води, а не "як Бог на душу покладе". Наприклад, для регенерації 1 літра смоли в іонообмінному пом'якшувачі потрібна цілком певна кількість кухонної солі (NaCl). Зі свого боку, кухонна сіль розчиняється у воді також у певних кількостях (межа розчинності близько 300 г/л). Таким чином підбирається та кількість води, в якій розчиниться потрібна для повноцінної регенерації даного фільтра-пом'якшувача кількість таблетованої солі. Якщо води буде менше, то в ній розчиниться менше солі й іонообмінна смола не відновить достатньою мірою своєї іонообмінної ємності - знизиться ефективність пом'якшення та очищення води. Якщо ж води буде більше, то регенеруватися смола буде навіть краще, але водночас зростуть витрати солі на кожну регенерацію і збільшаться експлуатаційні витрати на обслуговування системи водоочищення.

Необхідно також, щоб між регенераціями проходило достатньо часу для утворення в баку концентрованого розчину регенеранта. З цієї точки зору здається, що начебто раціональніше застосовувати ту ж сіль не у формі таблеток, а звичайну - розсипом. І розчинитися швидше, і дешевше. Однак не випадково сіль потрібна саме в пресованому вигляді (це можуть бути не тільки пігулки, а й соляні брикети у формі "подушечок" або капсул, і просто пресована, а потім колота на шматки в кілька сантиметрів (як щебінка) кухонна сіль). Річ у тім, що сіль розсипом не розчиняється у воді миттєво, зате дуже швидко злежується в монолітний ком. Така грудка не тільки матиме площу поверхні, значно меншу, ніж така сама за вагою кількість солі в таблетках, а отже, й набагато повільніше розчинятиметься. Він може "нарости" навколо шахти [4] із засмоктувальною системою і таким чином повністю блокувати роботу системи регенерації фільтра, що неминуче призведе до його виходу з ладу.

2) Регенерація

Під час циклу регенерації розчин із бака через засмоктувальну систему починає надходити в блок керування фільтром. Там регенерувальний розчин у певній пропорції розбавляють водою, його використовують далі в процесі хімічної регенерації фільтрувального середовища, що застосовується в цьому типі засипного фільтра.

У міру засмоктування регенерувального розчину, його рівень у баку починає знижуватися. Це відбувається доти, доки не спрацює кульковий відсічний клапан [6], тобто кулька не сяде щільно в сідло і не перекриє потік.

3) Наповнення водою

У цьому циклі, після закінчення регенерації фільтра, в бак починає подаватися вода з блоку управління фільтром. Вода надходить через ту саму засмоктувальну лінію, тільки тепер "у зворотному напрямку" - через штуцер [9] і відсічний клапан [6]. Надходження води припиняється або за командою блока керування фільтром, або в разі спрацьовування поплавкового клапана [5], який, спливши до певного рівня, перекриває подавання води в бак. Згодом у цій воді знову розчиниться потрібна кількість солі і процес повториться під час наступної регенерації.

Ця система дуже проста і надійна. Треба тільки не забувати підтримувати в баку запас регенеранта. При цьому не треба боятися "пересипати". Насипати можна хоч по самісінький край бака - все одно, більше ніж треба не розчиниться. Однак рівень регенеранту треба періодично контролювати. Критерій простий - нагорі завжди має бути сухий регенерант.

Розміри сольових баків

Найменування Діаметр, мм Висота, мм Найменування Діаметр, мм Висота, мм
Сольовий бак 35л (прямокутний) 310 440 Сольовий бак 150л (круглий) 540 780
Сольовий бак 75л (прямокутний) 310 890 Сольовий бак 200л (круглий) 540 1020
Сольовий бак 100л (круглий) 470 650 Сольовий бак 300л (круглий) 700 1070
Схема роботи
Заявка
Зв'яжіться з нами за телефоном, або залиште заявку на сайті.
Аналіз води
Ми беремо пробу води і проводимо аналіз її хімічного і фізичного складу.
Проект
Підбираємо очисне обладнання виходячи з отриманих даних у результаті аналізу.
Монтаж
Доставляємо обладнання для очищення, проводимо його монтаж і пуско-налагоджувальні роботи.
Контроль якості
Ми гарантуємо якість і стабільну роботу встановленого обладнання.
Результат
Ви із задоволенням користуєтеся чистою, безпечною для здоров'я, м'якою і прозорою водою.